• En
  • دوشنبه, 29 مهر 1398
عنوان : نحوه ثبت‌نام زائران حسینی (اساتید، كاركنان، دانشجویان) جهت عزیمت به پیاده‌روی اربعین
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ 
ساعت : ۸:۳۵:۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰دستورالعمل نحوه ثبت‌نام زائران جهت عزیمت به پیاده‌روی اربعین

صفحه اربعین سال ۱۳۹۸ در سامانه http://sagha_noor.ir از تاریخ اول مهرماه آماده ثبت‌نام زائران است. تمامی زائران باید ابتدا در سامانه سماح به آدرس http://samah.haj.ir مربوط به سازمان حج و زیارت به عنوان جایگزین ویزای خروج از کشور ثبت‌نام کنند.

تمام زائرانی که می‌خواهند در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده و از تسهیلات (وام قرض‌الحسنه و مرخصی تشویقی) برخوردار شوند، باید در سامانه ساجد https://sajed.iau.ir – صفحه اربعین حسینی ثبت‌نام کنند.

به منظور فراهم نمودن تسهیلات رفاهی برای دانشجویان مشمول شرکت کننده در سفر زیارتی اربعین بخشنامه معافیت هزینه مدارک (۲۷ مهر ۱۳۹۶) کماکان به قوت خود باقی است.همچنین به منظور تسریع و تسهیل خروج مشمولان از کشور برای زیارت اربعین مسئولان امور مشمولان واحدها موظفند نسبت به پاسخ به استعلامات الکترونیکی و فیزیکی سازمان نظام وظیفه حداکثر مساعدت و تلاش خود را انجام دهند.

براساس این دستورالعمل، دانشگاه آزاد اسلامی با عنایت به ایجاد تسهیلات (کمک هزینه سفر، مرخصی تشویقی و...) فاقد هرگونه اعزام گروهی و کاروانی است. زائران (دانشجویان، کارکنان و اساتید) در صورت تمایل مجازند با استفاده از وام دریافتی در قالب های هیت‌های عزاداری و ... به مراسم اربعین عزیمت کنند.

مراحل موجه نمودن غیبت آموزشی:
دانشجویان به منظور موجه کردن غیبت آموزشی باید پس از بازگشت، نسبت به ارائه گذرنامه ممهور به مهر ورود و خروج در ایام اربعین سال۹۸ به کشور، حداکثر تا تاریخ ۱۱ آبان ماه ۹۸ به اداره آموزش دانشکده مربوطه مراجعه کنند.

با دستور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی، روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۸ مهرماه برای تمامی کارکنان و اساتید شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین مرخصی تشویقی لحاظ می شود.
مسئولان واحدها باید همکاری لازم را برای استفاده کارکنان از مرخصی استحقاقی جهت سفر اربعین به عمل آورند. نحوه هماهنگی و اعزام کارکنان باید به صورتی باشد که فعالیت های جاری اداری و ارباب رجوع با اختلال مواجه نشود.

تسهیلات صندوق رفاه

به منظور تسهیل در عزیمت دانشجویان به سفر اربعین، صندوق رفاه مبلغ ۱۰ میلیون ریال معادل یک میلیون تومان به دانشجویان متقاضی که به منظور شرکت در پیاده‌روی اربعین در سامانه ساجد ثبت‌نام کرده‌اند، به صورت قرض‌الحسنه و در اقساط ۲۰ ماهه پرداخت خواهد کرد.


اساتید و کارکنان نیز به منظور بهره مندی از تسهیلات وام صندوق رفاه می توانند پس از (ثبت نام در سامانه سماح) در سامانه ساجد ثبت نام کرده و از تسهیلات وام قرض الحسنه جهت سفر معنوی اربعین بهره مند شوند.

تمامی زائرانی که از تسهیلات وام قرض الحسنه سفر معنوی اربعین ۹۸ استفاده کرده اند باید پس از بازگشت، نسبت به ارائه گذرنامه ممهور به مهر ورود و خروج در ایام اربعین سال ۹۸ به کشور، حداکثر تا تاریخ ۱۱ آبان ماه ۹۸ به اداره صندوق رفاه مراجعه کنند.
بازگشت           چاپ چاپ         
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0